Dnes oslavuje narodeniny BARBARA HAŠČÁKOVÁ (33).

Dnes oslavuje narodeniny BARBARA HAŠČÁKOVÁ (33).

11.12.2012Známa slovenská speváčka, ktorá svoju kariéru rozbiehala spoločne s Erikom Arestom vo formácii Maduar, už niekoľko rokov žije v Amerike. Rodáčka z Košíc dnes oslavuje svoje 33. narodeniny.

  Barbara Haščáková sa spevu venuje už od malička. Od šiestich rokov sa učila hrať na klavír. Svoj spevácky talent prejavila aj v niekoľkých piesňach formácie Maduar. Následne sa zo skupiny v roku 1995 aj s Erikom Arestom odčlenila a vytvorili známe spevácke duo Mc Erik & Barbara. Na svojom konte majú desiatky tanečných hitov, ktoré v priebehu 90. rokov valcovali slovenské hitparády. Skladby ako Do It, I Feel Good, U Can´t Stop, Save the Jungle, Dancing Queen či v slovenskom jazyku naspievané balady Sen, Keď láska príde k tebe, Anjel, Môj Exupéry a mnohé ďalšie z pamäte fanúšikov dodnes nevymizli.

  Po istom čase sa dvojica rozpadla a stratila sa z očí verejnosti. Erik Aresta sa presťahoval do Prahy a Barbara žije a pôsobí v Amerike. V roku 2010 vydali Erik a Barbara nové CD pod názvom "2010". Súčasťou albumu sa stalo sedem novonahraných najväčších hitov, päť noviniek a dva remixy. V priebehu tohto roka sa Barbara Haščáková po smrti svojho otca na istý čas ocitla na psychiatrii. Vďaka podpore rodiny sa jej však podarilo opäť začleniť do normálneho života a po prekonaní zdravotných problémov odišla späť do Ameriky.

autor: OK!, Foto: archív
Hore ^